Prothos Yüzey Temizleme Kili : 

Her gün yaşadığımız ve gezmekte olduğumuz bölgelerde aracımızın yüzeyi devamlı çeşitli nedenlerle deforme olmakta ve bozulmalara maruz kalır.

Aracınızı bu tip organik veya inorganik olan serpintilerden zarar görmemesi için korumak gerekmektedir. Bu şekilde kir , demir tozları ,asit ,ağaç reçinesi , zift , böcek vb. etmenleri temizlemek gerekmektedir.

Aracınızı korumak için kullandığınız korumalar ve cilalardan önce mutlaka kil uygulaması yapmanız gerekmektedir. Kil uygulaması yapmadan bu uygulamayı yaparsanız aracınızı kalıntılar sebebiyle çizebilirsiniz.

Kil uygulaması sonrasında aracınızın yüzeyini ilk günkü ipeksi bir yüzeye kavuşacağını göreceksiniz.

Uygulamayı Nasıl Yapılır :

Aracınızı mutlaka yıkayınız.
Kilinizi ıslatarak hamur gibi yoğurarak hazır hale getirebilirsiniz.
Kili ve yüzeyi sabunlu su ile ıslatınız. Parça parça uygulama yaptığınız bölümde elinizde bir fıs fıs ile bir yandan sabunlu su ile ıslatarak kili yüzeyde gezdirin. ( ıslatmadığınız yerlerde uygulama yapmayınız ).
Tüm araç üzerindeki kalıntıların kilinizde toplandığını göreceksiniz.
Bu şekilde tüm aracınızı temizleyebilirsiniz. Bitirdiğiniz yerleri microfiber bez ile silerek kurulayınız.

Kiliniz her kullanım sonrasında kirlenmeye başlayacaktır. Bunun nedeni aracınızdaki her temizleme sırasında ki tüm kalıntılar kilinizin içinde hapsolacaktır. Tamamen kirlendiğinde yenisi ile değiştirin. Kili uygulaması sırasında yere düşürürseniz o bölgeyi keserek atın. Yerde gözle görünmeyecek partiküller kile yapışır ve araç yüzeyini çizmeye başlayacaktır.
( Kil uygulama suları diye satılmakta olan ürünler sabunlu sudur. Kolaylıkla sizde hazırlayabilirsiniz. Önemli olan kayganlaştırıcı bir zemin olması için su ile sabun kullanılmaktadır.)

Bu işlem sonrasında koruma veya cila uygulamanızı yapabilirsiniz.

İşiniz bittikten sonra bol su ile yıkayınız. Kiliniz içinde rahatlıkla sığabileceği bir kap içinde su ile saklayınız. ( Su ile saklamadığınız taktirde kuruyarak kullanılmaz hale gelecektir.)

Kilinizi isterseniz parça parça 30-40 gr olarak bölerekte kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir