Özellikle hassas yüzeylerin temizliğinde kullanılıp hayatımızı kolaylaştıran mikrofiber bezler sayesinde kimyasalların temizlikte kullanımı azalmış oldu.

Özel bir teknoloji kullanılarak üretilen ve sadece suyla temizlik imkanı sunan bu bezler, temizlikte bir mucize niteliğindedir. Fakat onlar da zamanla kirlenir ve temizliğe ihtiyaç duyarlar.

amaşır makinesinde yıkanmaları tavsiye edilmese de makinede yıkayanlar vardır. Aslında bozulup bozulmayacağını deneyerek öğrenebilirsiniz. Eğer çamaşır makinesinde yıkayacaksanız, şu yolu takip etmeniz gerekir: Öncelikle bezin üstünde tüy, saç, tortu ve tozları elinizle temizleyin. Bezi makineye çamaşırlarınızla birlikte atmamaya özen gösterin, beraberinde yıkandığı çamaşırları kirletebilir. Yıkama sırasında yumuşatıcı kullanmayın. Orta sıcaklıkta suda yıkayabilirsiniz. Kurutmayı da ihmal etmeyin.

Eğer elinizde yıkayacaksanız, önce yine üstündeki tortuları temizleyin. Ardından yıkama işlemine geçebilirsiniz. Bir kabın içinde yıkamak yerine akan su altında yıkamalısınız. Bunun için el sabunu kullanabilirsiniz. Yumuşak hareketler kullanın.

Beyaz sirke mikrofiber bezin temizliğinde de hayat kurtarıyor. Bir kanın içine sirke ve su koyun. Mikrofiber bezi bu suyun içinde yavaşça çitileyerek temizleyin.

Mikrofiber bezlerin temizliğinde ağır kimyasallar ve ağartıcılar kullanmamalısınız. Ayrıca dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta da, eğer çok kirlenmişse temizlikten önce bir süre sabunlu suda bekletmek olmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir